Windows 10 her açılışta "scanning and repairing drive C" uyarısı çıkıyor

matrix (1) 6 yıl önce sordu

Bilgisayarım bir kaç gündür açılışlarda scanning and repairing drive C uyarısı veriyor. Windows 10 işletim sistemi kullanıyorum ve sistem Samsung SSD ye kurulu. SSD life Pro ile SSD yi tarattım. Değerler mükemmel görünüyor.Fakat her açılıştı aynı uyarıyı vermesi canımı sıktı. Eğer SSD arızalıysa garantisi bitmeden servisine göndereceğim. Bu durum neden kaynaklanıyor olabilir?

Toplam 1 cevap

omercik (9418) 6 yıl önce cevapladı

Sistemin kurulu olduğu C sürücüsünde bir hata tespit edilmiş olabilir. Şu adımları uygulayarak sadece C sürücüsünü tarat.

  • CMD'yi yönetici haklarıyla çalıştır.
  • Daha sonra şu komutu gir: chkdsk C: /r
  • Ardından şu komutu gir: sfc /scannow

Bu iki komut, sistem dosyalarındaki (varsa) hataları onarmaya çalışır.