Windows 10 için hangi programlar gerekli ? Hiç Program yok D sürücüsüde yok

hasan566 (5) 7 yıl önce sordu

Yeni yükledigim win10 için hangi yazılımlar gerekli Hiç Program yok Resimdeki gibi http://i.hizliresim.com/dXgDRZ.png Ve sadece c sürücüsü var pc de d sürücüsü neden yok resimde http://i.hizliresim.com/yVZ1ga.png AMD grafik yazılımını yüklemelimiyim ?

Toplam 1 cevap

tahatugyan (1206) 7 yıl önce cevapladı

Merhaba

Aşığıda Format sonrası gerekli olan bazı programları listeledim

- Flash Player

- Java

- Silverlight

- Microsoft Visual Redistributable

- Microsoft Office programları (Word,Excel vs.)

- İnternet Tarayıcısı Google Chrome Vb

- Adobe Reader (Pdf Okuyucu)

- Winrar

- Gom Player vb video oynatıcı programlar

- Virüs programı  Kaspersky,Eset vb virüs programları

Gelelim diğer soruna bilgisayarımda d diski görünmüyor diyorsun bunun sebebi format atılırken tek disk olarak tanımlandığı için d sürücüsü görünmüyor d sürücüsünü aktif hale getirmek için aşağıdaki adımları uygula

- Bilgisayarım sağ tıkla ve Yönet yazına gir

- Daha sonra gelen pecerede sol kısmımda bulunan Disk Yönetimine gir

- Disk yönetimine girdikten sonra Disk 0 (Sıfır) herhangi bir harf bulunmayan yere sağ tıklayarak harf ata butonuna bas ve bir harf ata ör: D,E,F

Ve son olarak amd grafik yazılımını yüklemeli miyim diye sormuşsun. Eğer amd tabanlı bir ekran kartı kullanıyorsan tabikide yüklemelisin driverlarını yüklemek için.

Umarım faydalı olmuştur…

ataberk11 7 yıl önce

@tahatugyan virüs programına gerek yok ki

tahatugyan 7 yıl önce

Format sonrasında kaspersky gibi vürüs programının indirilmesinde fayda var çünkü tek başına defender yazılımı yeterli olmuyor