Windows 10 ile ilgili sorular

jackrudolphgs (59) 4 yıl önce sordu

Windows 10 da flash oyunlar açılmıyor internet uzerinden.

Bunun için ne yapabilirim ?

Klasörlerin ust kısımları çok açık renkli .acikcasi göz aliyor bunu nasıl koyu yaparim ?

Fare imlecinin üzerinde gölge efekti olduğunu gormustum .Bunu nasıl yapabilirim ?

Son olarak Flash bellek üzerinden oyun kopya kurmak istiyorum. Notebook u satın mağazada satıcı orijinal Windows olduğu için kopya izin vermez falan dedi. Bunu nasıl yaparim ?

Bir de mesala Fifa 2008 falan kurmak istiyorum ya da Football manager 2019 .Bunlari oynamak için ekstra program kurmama gerek var mi ?

Toplam 2 cevap

ybaskin34 (1440) 4 yıl önce cevapladı

1-) Öncelikle tarayıcıda sağ üstte bulunan  işaretine tıkla ardından ;  tıkla. Ardından arama bölümüne

" Flash " yazıp seçeneğine giriş yap. Gelen ekranda  bölümüne gir.

Resimdeki gibi ekran gelecek ve Flash Player çalıştırmayı aktif ederek oyunlardaki flash engelini düzeltebilirsin.

[ AÇIK yapacaksın ]

  AÇIK

    KAPALI

2-) Klasörlerin ust kısımları çok açık renkli ; bunu biraz açabilir misin ? tam olarak nasıl yani , resim ekleme imkanın var mı ?

3-) Fare imlecini değiştirmek için şu yolu takip et ;

Önce  gir ; ardından tıkla.

girip

 tıkla. Buradan aşağıya inip ;  seçeneğine gir.

Küçük bir pencere açılacak ; gelen ekranda " İşaretçiler Sekmesinde " ayarlamalar yapabilirsin.

[ Düzen ve Özelleştir bölümünü kullan ]

4-) Oyunun setup dosyalarını flash belleğe atıp ardından kendi bilgisayarında flash belleği takarak setup dosyasını çalıştırıp kurulum yapabilirsin ; herhangi bir sıkıntı olmaz. ( önemli olan doğru dosyayı atmak )

5-) Sen oyun kuracağın zaman genellikle sana setup sırasında kurulması gereken programları gösteriyor ; sen o sırada onlara tik koyarsan kendisi setup ile beraber kuracak ; ardından rahatlıkla açabilirsin. Ek olarak manuel olarak yüklemek için genelde oyunun kurulu olduğu klasörde redist klasörü bulunur oradaki programları kurarsan sıkıntı olacağını sanmam.

jackrudolphgs (59) 4 yıl önce cevapladı

Şunu demek istedim . Hani klasörün en saf tarafında x işareti falan varya işte o çok göz alıyor rengi . Yani onların daha belirgin olmasını nasıl sağlayabilirim ?

Bir de hani şu alttaki arama çubuğununun yanina Masaüstü kısayolu nasıl eklerim ?

ybaskin34 4 yıl önce

Klasör olayını ekran görüntüsü atabilir misin ?

ybaskin34 4 yıl önce

Klasör için simge değiştirme var ekliyeyim mi ?

ybaskin34 4 yıl önce

Görev çubuğuna mı masaüstü kısayol ekleyeceksin ?