Windows 10 indirmesi başlamadı

alivecan (337) 8 yıl önce sordu

Windows 10 bugün otomatik olarak indirilecek diye biliyorum.

Bilgisayarımda henüz bir hareket yok Windows 10 inmiyor.  Windows 10 indirmek için ilave bir şey yapmam gerekiyor mu?

Toplam 4 cevap

cemkara (4215) 8 yıl önce cevapladı

Bende Windows 10 indirmesi başladı.

C:\$windows.~bt klasörü altına indiriliyor. C: sürücünüzde böyle bir klasör varsa indirme başlamış demektir.

Bildiğim kadarı ile herkeste aynı anda indirme başlamaycak. Parça parça indirmeler başkayacak. O yüzden sabırlı olmanızda fayda var.

Daha önce Windows 10 rezervasyonu yaptıysanız Windows 10 indirmesi otomatik sizde de başlayacaktır.

Ek bir işlem yapmanıza gerek yok.

hakan (15424) 8 yıl önce cevapladı

Windows 10 bende de henüz indirilmeye başlamadı.  Biraz daha beklemek gerekecek. Bazı arkadaşlarımda Windows 10 indirmesi tamamlandı kurdular bile. Bende henüz tık yok.

temmuz (12505) 8 yıl önce cevapladı

Bendede maalesef kurulum sırasında %35'de bir hata ile karşılaştı ve şu andada önceki sistemi geri yüklemekle meşgul :(

Eğer olabilirse bir kere daha deneyeceğim.

Edit:

Yeni kurulumdada aynı yerde aynı hata.. :(

Yükseltme alacaklardan en şanssız olan benmiyim yoksa? :(

Resimde tam görülemiyorsa hata kodu şöyle:

SYSTEM THREAD EXCEPTION NOT HANDLED (WppRecorder.sys)

Benim İngilizcem bir hayli zayıf. Eğer sizde el atarsaniz problem neymiş ve nasıl çözülürmüş, belki beraber öğrenebilir; üstesinden gelebiliriz. :)

Sürücülerle ilgili bilmediğim bir tek Diğer Aygıtlar>SMS (soru işaretli) var ama onun olabileceğini çok sanmıyorum. Zaten bir daha deneme yaparsam onuda devre dışı bırakacak veya kaldıracağım.

Bizim WppRecorder.sys sistem dosyasının hangi sürücü ile ilişkili olduğunu bulmamamız lazım hakan (ve diğer arkadaşlar.

Not: Recorder: Kaydedici belki bize bir ip ucu olabilir.

Konum C:\Windows\WinSxS\amd64_microsoft-windows

Edit2:

Web'de araştırarak ilgili bulduklarım aşağıda

WppRecorder.sys nedir?

WppRecorder.sys, Windows İşletim Sistemi için Microsoft tarafından geliştirilmiş olan, Windows 8 Consumer Preview ISO images ile ilişkili bir SYS dosyası türüdür. WppRecorder.sys dosyasının en son bilinen sürümü, Windows için üretilmiş olan 1.0.0.0 sürümüdür. Bu SYS dosyası 1 yıldız popülarite derecelendirmesi ve "Bilinmeyen" güvenlik derecelendirmesine sahiptir.

Genel WppRecorder.sys Hata İletileri

..

Çoğu durumda, WppRecorder.sys mavi ekranlarını yeni bir donanım ya da yazılım yükledikten sonra yaşarsınız. Bu WppRecorder.sys mavi ekranları, program yüklerken WppRecorder.sys ile ilgili bir yazılım (örn. Windows 8 Consumer Preview ISO images) çalışırken, Microsoft sürücüsü yüklenirken veya Windows'u başlatırken ya da kapatırken ortaya çıkabilir. DURDURMA hatasının nerede ve ne zaman ortaya çıktığının kaydını tutmak, sorun gidermenin önemli bir parçasıdır.

hakan 8 yıl önce

WppRecorder.sys dosyası hataya sebep olmuş. Windows 10 uyumsuz bir donanım mı var acaba?

alattin (16999) 8 yıl önce cevapladı

Aramızdaki şanslılar belli oldu :)

Bende hâlâ Windows 10'u alın simgesi duruyor.  Henüz bir indirme başlamadı. Final sürümü ile ilgili yorumları merak ediyorum.

Düzenleme: Windows 10 'u nereden indirebilirim?

Eğer Windows 10 indirmesi başlamasıysa yukarıdaki linkten indirmeyi başlatabilirsiniz