Windows 10 kurulumu videonuzu izledim işlemleri aynen yaptım 3 kere denedim aynı hatayı verdi (windows 10 kurtulamadı) sebebi nedir

recep54 (1) 4 yıl önce sordu

Windows 10 kurulamadı hatası nasıl çözülür çözümü var mıdır?

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 4 yıl önce cevapladı

Windows 10 yüklemesi başarısız oldu hatası alıyorsan bunun çok farklı sebepleri olabilir:

* Öncelikle bilgisayarın Windows 10 gereksinimlerini karşılıyor mu?

  • RAM: 32 bit sistemler için en az 1GB  - 64 bit sistemler için en az 2GB
  • HDD bol alan:  32 bit sistemler için en az 16 GB - 64 bit sistemler için en az 20 GB
  • CPU: 1GHz veya daha hızlısı
  • Ekran çözünürlüğü: 800 x 600 en az
  • İnternet erişimi

* Windows 10 yükseltme işlemine başlamadan önce mutlaka Antivirüs yazılımı varsa devreden çıkartılmalı.  Hatta  temiz önyükleme ile bilgisayarı açmalısın: https://uzmanim.net/soru/windows-7-temiz-onyukleme-nasil-yapilir/16911

* Bilgisayara bağlı USB, yazıcı filan varsa tüm harici donanımları çıkarmanı öneririm.

* Yükseltme işlemini yeniden başlat. Belki indirilen dosyalarda sorun olabilir.

Tüm bunlara rağmen sorun devam ediyorsa Windows 10 yüklemesi başarısız oldu hatası alıyorsan RAM gibi donanımlarda veya diskinde sorun olabilir.