Windows 10 mağaza silindi, nasıl geri yüklerim?

ahmet5847 (92) 6 yıl önce sordu

Windows 10'da Mağaza uygulamasını silmiştim fakat şu an ihtiyacım var. Bunu PC'yi sıfırlamadan tekrar yüklemenin bir yolu var mı?

Toplam 1 cevap

omercik (9418) 6 yıl önce cevapladı

Windows 10 mağaza silindi sorunu çözümü nedir?

  1. Bilgisayarınızın arama kutusuna powershell yazın ve PowerShell uygulamasını yönetici olarak çalıştırın.
  2. PowerShell'e şu komutu girin:
Get-AppxPackage -AllUsers| Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml”}

Komutu yazdıktan sonra işlemin bitmesini bekleyin. Bu komut Windows 10 ile beraber gelip, sildiğiniz varsayılan uygulamaları geri yükler ve Windows 10 mağaza silindi sorununuz çözülmüş olur.

Yukarıdaki işleme rağmen sorununuz çözülmediyse bilgisayarda yeni bir kullanıcı hesabı oluşturun.