Windows 10 Media Creation Tool 0x80042405 Hatası

lion (595) 5 yıl önce sordu

Microsoft'un sitesinden Media Creation Tool aracını kullanarak Windows 10 iso 1809 sürümünü indirirken bu resimdeki  hata çıkıyor Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Toplam 1 cevap

omercik (9418) 5 yıl önce cevapladı

MediaCreationTool aracını farklı bir tarayıcıdan indir. Muhtemelen Chrome'dan indirmişsin. "Ne alakası var?" diye düşünceksin şimdi, aslında ne alakası olduğunu ben de bilmiyorum :) Tesadüf eseri geçmişte bu sorunu böyle çözmüştüm.

lion 5 yıl önce

Öncelikle cevabınız için teşekkürler ben dediğinizi dün denedim bende faydası olmadı bende dün ayrı olarak iso dosyasını indirip başka bir programla usb yazmak durumunda kaldım. Bugün aynı sorunu yaşayan bir arkadaşımada sizin çözüm önerinizi denedik ve onda işe yaradı ve sorunsuz kuruldu. Böylece dolaylı da olsa cevabınız çözüme ulaştırdığı için cevabı onayladım teşekkürler @farurhenho

omercik 5 yıl önce

Dolaylı da olsa çözüldüğüne sevindim, kolay gelsin :) @lion