Windows 10 neden klavye/mouse ile açılıyor?

cengo42 (5) 6 yıl önce sordu

Windows 10 yüklü bilgisayarımda güç düğmesine basmama gerek bile kalmıyor klavyeden bir tuşa bassam ya da fareye tıklasam PC kendiliğinden açılıyor. Bunu BIOS üzerinden hangi ayar ile kapatabilirim?

Toplam 1 cevap

temmuz (12505) 6 yıl önce cevapladı

BIOS ayarlarını default (varsayılan) yaparsan, problemin ortadan kalkması gerekir.

BIOS Ekranı açıkken klavyeden önce f9 ve enter'i, sonra f10 ve enter'i tuşlayacaksın.

cengo42 6 yıl önce

benim BİOS ta sağ altta Default sekmesi var ona tıklasam f9 enter yerine

cengo42 6 yıl önce

ıefi bios

cengo42 6 yıl önce

pardon uefi bios

temmuz 6 yıl önce

Olur "Default" düğmesini/sekmesini tıklarsın. Ama BIOS'tan çıkarken bu değişikliği kaydetmelisin. Bunun içinde -eğer BIOS'ta "Değişiklikleri kaydet" düğmesi yoksa (varsa bunuda tıklarsın) yine f10 ve enter tuşlaman gerekecektir @cengo42

cengo42 6 yıl önce

eyvallah her şey için

temmuz 6 yıl önce

:) Kolay gelsin @cengo42