Windows 10 otomatik onarım hatası sorunu.

ouz54 (1) 3 yıl önce sordu

Meŕhaba

Lenovo laptopumu açtığımda otomatik onarım menüsünde açıldı bütün gelişmiş seçenekleri denedim ama maalesef sorun düzelmedi.Resetleme kısmından resetleme yi denedim yarıda kesip yeniden başlattı otomatik onarım menüsüne tekrar geldi.Aynı sorunu yaşayan, düzelten yada bu konuda bilgi sahibi olan varmı?

Şimdiden teşekkürler....

Toplam 1 cevap

murat (12492) 3 yıl önce cevapladı

Gelişmiş seçeneklerde Komut isteminde bir kaç komut deneyebilirsin.

Mesela rstrui.exe komutu ile sistem geri yüklemeyi açabilir ve sorunun yaşanmadığı tarihe dönmeyi deneyebilirsin.

Yine DISM komutlarını deneyebilirsin

DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth

Bu komut Windows dosyalarındaki bozuklıkları bulmak için.

Yine SFC komutu ile sistem dosyalarını tarayabilirsin:

sfc /scannow

Benim en sevdiğim komut seti şunlar. Böyle durumlarda genelde işe yarar

bootrec.exe /rebuildbcd | bootrec.exe /fixmbr | bootrec.exe /fixboot

Bu komut seti başlangıç sektörünü onarmak için.

Bunun üzerine de bir disk taraması çaktın mı tadından yenmez:

chkdsk /r c:

Daha sonra bilgisayarı yeniden başlat.