Windows 10 pro yüklü laptop ekranında sağ üst tarafta bulunan siyah çizgi

gorele28 (387) 3 yıl önce sordu

 Windows 10 pro yüklü laptop ekranında sağ üst tarafta bulunan siyah çizgi oluştu birden bugün birşey yoktu aniden çıktı karşıma neden olabilir ekran kartını zorlayacak oyunda yüklüde değil laptopta

Toplam 3 cevap

hakan (15424) 3 yıl önce cevapladı

Panel arızasına benziyor. Ekran kartı olduğunu düşünmüyorum. LCD panellerde bu tür sorunlar zamanla ortaya çıkabiliyor. Benim daha önce kullandığımda benzer bir sorun olmuştu.  Ortadan pembe bir çizgi çıktı. Zamanla bu çizgiler arttı. En son kullanılmaz hale gelmişti.

gorele28 3 yıl önce

Yapacak bir şey yokmu @hakan @hydra

hakan 3 yıl önce

@gorele28 maalesef panel değişir

darkcrak 3 yıl önce

@hakan abi bu sorun ekran kartı sorunu değil mi yani ısındığı zaman bu çizgiler oluşmaz mı?

hakan 3 yıl önce

@darkcrak tecrübelerime göre konuşuyorum genelde %90 panel arızası oluyor geriye kalan %10 grafik kartı kaynaklı oluyor

darkcrak 3 yıl önce

Profesör

hydra (3802) 3 yıl önce cevapladı

Her şey olabilir, ekran kartından, panelden vs. SS olarak almayı dene, eğer SS'te görünmüyorsa panel arızasıdır, Telefon ile de çek fotoğrafı, nasıl birşeymiş bakalım.

gorele28 (387) 3 yıl önce cevapladı

@hydra SS de görünmüyor telefondan çektim

hydra 3 yıl önce

Panelden kaynaklı muhtemelen