Windows 10 Single Language sürümünden Pro'ya nasıl yükseltilir?

efsaneemrahylz (247) 6 yıl önce sordu

Merhaba,

Windows 10 Home Single Language sürümünü Windows 10 Pro'ya yükseltme yapabilir miyim? Yapabilmem mümkünse biraz bilgi verir misiniz?

Toplam 1 cevap

omercik (9418) 6 yıl önce cevapladı

Bunu yasal yollardan yapabilmen için elinde bir Windows 10 Pro lisans anahtarı olmalıdır. Windows 10 Pro ürün anahtarı varsa iki türlü geçiş yapabilirsin:

  1. Lisans anahtarını değiştir yöntemiyle:
    Windows Ayarları > Güncelleştirme ve Güvenlik > Etkinleştirme bölümüne gelip "Lisans anahtarını değiştir" diyerek elindeki Windows 10 Pro lisans anahtarını girersin ve otomatik olarak gerekeni yapar.
  2. Format atarak:
    İnternetten Windows 10 Pro ISO dosyasını indirip USB/DVD'ye yazdırarak normal format atarsın. Format atarken istendiğinde yine elindeki Windows 10 Pro ürün anahtarını girersin. Böylece Windows 10 Pro kurulmuş olur.

Bu şekilde yapabilirsin.