Windows 10 Siyah Ekran Sorunu

adana01 (1) 8 yıl önce sordu

Bilgisayar birden dondu sonra mavi ekran geldi, hata toplanıyor yeniden başlatılacagını yazdı, yeniden başladı. Sonra siyah ekran geldi şu yazı yazdı reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key. Ne yapmalıyım?

Windows 10 64 bit işlemci

Toplam 1 cevap

candan (4301) 8 yıl önce cevapladı

sistemin yüklü olduğu sürücü genelde C olur taramanız gerekir kurulum dvd veya USB bilgisayarınıza takın ve yeniden başlatın logo gözüktüğünde bios tuşuna basın ve girin dvd veya USB güzükecektir ok işaretleri ile üzerine gelin ok deyin açılacaktır kurulum medyanız ileri deyin onar deyin bu sayfada  komut istemcsini göreceksiniz

komut istemine tıklatın

ve aşağıdaki kodları tek tek girin her girişte tarama bitmesini bekleyin enson Y YAZIN ONAYLAYIN BİLGİSAYARI YENİDEN BAŞLATIN

chkdsk C:               hataları onarmak için
chkdsk C: /c        :Klasör yapısında ki döngülerin denetlenmesini atlar.
chkdsk C: /f         :Birimdeki bozuk bölümleri taramadan hataları onarmak için
chkdsk C: /r         :Hataları onarmak, bozuk bölümleri bulmak

adana01 8 yıl önce

bunları yapmak icin kurulum cd simi lazım

adana01 8 yıl önce

Bende windows 8 kulum cdsi var ama windows 10 kullanıyorum yada formatmı gerekiyor

candan 8 yıl önce

format atmanıza gerek yok normal bilgisayara girebilseniz cd ye gerek yoktu komut isteminden tarardınız ekran gelmediği için bios ayarlarından girin win8 lede biosa girebilirsiniz önemli olan biosa girmek

candan 8 yıl önce

win 8 kurulum dvd si ile girin biosa oda olur

adana01 8 yıl önce

şuan ekran acık hata oldugu zaman fişini cekip tekrar acıyorum bilgisayarı belirli zamandan sonra tekrar hata veriyor

candan 8 yıl önce

ekran varsa hata vermeden önce başlat / cmd sağ tıklatın yönetici olarak açın ve yazdığım komutları girin

adana01 8 yıl önce

teşekkürler

candan 8 yıl önce

kopyala yapıştır yaparsan hata olmaz kodları