Windows 10 tema nasıl değiştirilir?

toprak34 (2026) 6 yıl önce sordu

Merhaba,

Windows 10'da kendi koyduğum resimlerden oluşacak bir tema hazırlamak istiyorum. bunu nasıl yapabilirim?

Toplam 1 cevap

omercik (9418) 6 yıl önce cevapladı

Windows 10'da bunu yapmanın şöyle bir yolu vardır:

  • Ayarlar > Kişiselleştirme > Arka Plan bölümüne gir.
  • Öncelikle orada gördüğün Arka Plan ayarını açılır menüden "slayt gösterisi" olarak değiştir.
  • Daha sonra Gözat diye bir buton gelecek otomatikmen. Ona tıklayıp resimlerinin olduğu klasörü seçersin ve artık masaüstü duvar kağıdın, seçtiğin klasördeki resimler arasından otomatik olarak belirlenecektir.

"Resim değiştirme aralığı" başlığı altındaki açılır menüden ise resimlerin hangi dakika aralığında değiştirileceğini seçebilirsin.