Windows 10'u 64 bit'e yükseltme işlemini yaparken Windows direk açılıyor. Ne yapmam gerekiyor?

00ytaha00 (3) 3 yıl önce sordu

x64 yüklemek için flash diske öncelik verdim ama format işlemine geçmedi direkt pc açıldı ne yapmalıyım? format işlemine geçemedim direkt pc açıldı format atamadım

Toplam 2 cevap

adils (136) 3 yıl önce cevapladı

Senin Bios eski olduğu için rufus ile formatlarken disk bolumu duzeni MBR olarak seçilecek. Ondan format atılmıyor

darkcrak 3 yıl önce

Alakasız @adils

darkcrak 3 yıl önce

Ayrıca nerden biliyon BIOS'un eski olduğunı

adils 3 yıl önce

Yazdı bana ordan biliyorum

adils 3 yıl önce

Msinfo da Bios eski yazıyor

hydra (3812) 3 yıl önce cevapladı

Öncelik vermene rağmen işlem başlamıyorsa BOOT menüsünden elle seç. BOOT tuşuna basıp Format USB'sini seçiceksin. Eğer yine olmazsa diski tekrar biçimlendir Rufus ile tekrar yazdır.
Not: Şimdi hatırladım sen SD kart ile kurulum yapacaktın, dediklerim SD kart için de geçerli, 8 GB'lık SD karta ihtiyacın var, elle BOOT menüsünden seç.

adils 3 yıl önce

formatı yapmış ama ram hala 4 gb kullanila bilir diyo

adils 3 yıl önce

8 gb olurken

hydra 3 yıl önce

Yeni konu açsın. @adils