Windows 10'u güncelleyemiyorum

toprak34 (2026) 4 yıl önce sordu

Merhaba;

Bilgisayarımda yüklü olan Windows 10 sürümü biraz eski ama defalarca denememe rağmen mavi ekran veriyor veya yükleme başarısız oluyor. Ne yapabilirim?

Toplam 2 cevap

darkcrak (5170) 4 yıl önce cevapladı

Bilgisayarın ısınıyor mu? Bilgisayarın ısındıkdan sonra mı mavi ekran veriyor?

Genelde bilgisayarın fazla ısındığı zaman hata verir.

Bu çözümleri dener misin?

  1. Bilgisayarının fanını temizle
  2. İSO olarak indir ve kur

Bu adımları dene ve sorun halen daha devam eder ise bana bildir.

hydra (3802) 4 yıl önce cevapladı

Donanımsal hata olma ihtimali yüksek, işlemcinin yüksek ısı olması mavi ekran hatası vermez. Sorun başka şeylerden kaynaklanıyor.

  • RAM'lerinizi Memtest programıyla test edin.
  • BAD Sector, HDD Sağlık ve diğer testleri gerçekleştirin ( OCCT Testi gibi )