Windows 10 UEFI yok, Windows 10 UEFI biosa ulaşamıyorum

oquzhan (1) 8 yıl önce sordu

ben windows 10 kullanıyorum yeniden başlatırken şift tusuna basıyorum gelişmiş ayarlara basıyorum biosa girmek için UEFI gözükmüyor.bu silindimi veya aktif mi deyil ?

Toplam 1 cevap

ismailsarp (6010) 8 yıl önce cevapladı

Eğer Shit tuşuna basılı tutarak UEFI ayarlarını bulamadıysanız, bilgisayarınızın başlangıcında gerekli FX tuşlarına zamanında bastığınızda biosa erişebilirsiniz.

Örneğin Lenovo için F2 veya FN+F2 tuşuna basmak gerekiyor.

Bilgisayarınız UEFI olduğundan çok hızlı başlangıç sağlar bu yüzden güç düğmesine basar basmaz gerekli FX tuşlarına basmalısınız.Notebook markanıza göre F tuşları değişebiliyor.