Windows 10 Update 0x80244022 Hatası

enes7534 (13) 8 yıl önce sordu

Arkadaşlar Windows 10 'da update güncelleştirmesi yaparken ;

Güncelleştirmeleri yüklerken bazı sorunlar oluştu, ancak daha sonra yeniden denenecek. Bunu görmeye devam ederseniz ve bilgi için Web'de arama yapmak ya da destek birimine başvurmak isterseniz bu yardımcı olabilir: (0x80244022)

Bu hatayı alıyorum. Çözümü nedir yardımlarınızı bekliyorum.

Toplam 1 cevap

ismailsarp (6010) 8 yıl önce cevapladı

Hatanın sebebi olarak araştırıldığında geçiçi bir hata olduğu yazılı.Microsoft'un makalesinde önerilerinde ağ ayarlarınızı kontrol edin şeklinde.Hatanın oluşabileceği durumlar şu şekilde belirtilmiş;

  • Sunuculardaki yoğunluk sebebiyle
  • Anlık bir hata olabileceği

Yapabilecekleriniz olarak şunları deneyebilirsiniz.

  • DNS kullanıyorsanız ayarlarınızı otomatik DNS olacak şekilde ayarlayın.
  • VPN ya da Proxy kullanıyorsanız ayarlarınızı otomatik olacak şekilde ayarlayın.
  • Bilgisayarınızın saat ve tarih ayarlarını kontrol edin.
  • Güncelleştirmeyi durdurup belli bir zaman sonra yeniden deneyin.