Windows 10 uygulamalar açılmıyor

damlakoc (1391) 8 yıl önce sordu

Windows 10 işletim sistemi yüklü bilgisayarda uygulamalar açılmıyor. Mağaza, xbox ve benzeri uygulamaları açmak için ne yapabilirim? Windows 10 uygulamalar açılmıyor sorunu nasıl çözülür?

Toplam 3 cevap

damlakoc (1391) 8 yıl önce cevapladı

Windows 10 uygulamalar açılmıyor sorununuzu çözmek için iki yol mevcut. Eğer ilk yol işe yaramazsa ikinci yolu deneyiniz.

  1. İlk önce denemeniz gereken yöntem:
    • Windows + R tuşlarına basarak çalıştır penceresini açın.
    • Açılan pencerede kısmına wsreset.exe yazın ve tamam butonu ile onaylayın.
  2. İlk yöntem işe yaramaz ise :
    • Windows arama kısmına Powershell yazın ve yönetici olarak çalıştırın.
    • Açılan pencereye powershell -ExecutionPolicy Unrestricted Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $Env:SystemRoot\WinStore\AppxManifest.XML kodlarını yazın.

Bilgisayarınızı yeniden başlatın. Windows 10 uygulamalar açılmıyor sorununuz çözülecektir.

akin1 (1) 6 yıl önce cevapladı

Allah razı olsun bea ilk yöntem oldu :)

aytackrlms (1) 6 yıl önce cevapladı

aynı sorunu yaşıyorum ama bende hesap makinesi dahil hiçbirşey açılıyor gene. bu sorun bu arada bilgisayarı sıfırladıktan sonra oldu

omercik 6 yıl önce

Yeni bir kullanıcı hesabı oluştur @aytackrlms