Windows 10 Windows Update 0x80070422 hatası nasıl çözülür?

cemkara (4215) 8 yıl önce sordu

Windows 10 üzerinde Windows Update'i çalıştırmak istediğimde 0x80070422 hatası alıyorum.

Hata tam olarak şu şekilde:

Güncelleştirmeleri yüklerken bazı sorunlar oluştu, ancak daha sonra yeniden denenecek. Bunu görmeye devam ederseniz ve
bilgi için Web'de arama yapmak ya da destek birimine başvurmak isterseniz bu yardımcı olabilir: (0x80070422)

Windows 10 Windows Update 0x80070422 hatasının çözümü nedir?

Toplam 5 cevap

cemkara (4215) 8 yıl önce cevapladı

Windows 10 Windows Update 0x80070422 hatasının çözümü:

Windows 10'da Windows update yaparken 0x80070422 hatası alıyorsanız, hizmetlerde Windows update hizmeti durmuş olabilir. Hatanın çözümü için şunları yapın:

  1. Denetim Masasından Sistem ve Güvenlik\Yönetimsel Araçlar altındaki hizmetlere girin.
  2. Hizmetlerde Windows Update hizmetini bulun.
  3. Windows Update hizmeti yanında yani durumda çalışıyor yazmalıdır. Eğer Durdu yazıyorsa iki kere hizmeti tıklayın.
  4. Başlangıç türünü Otomatik olarak ayarlayın.
  5. Uygula'ı tıklayın.
  6. Başlat aktif olaçaktır. Başlatı tıklayın.
  7. Şimdi Windows Update'i tekrar açın ve çalıştırın.

Bu işlemden sonra Windows 10 Windows update 0x80070422 hatası çözüme kavuşacaktır.

trburhan (1) 5 yıl önce cevapladı

Adımları takip edip otomatik yapıyorum uygula dediğimde erişim engelli diyor , nasıl halledebilirim?

kullanici466039 (1) 3 yıl önce cevapladı

sorunum çözüldü teşekkür ederim.

darkcrak 3 yıl önce

Rica ederiz :)

salamoyunhd (1) 3 yıl önce cevapladı

Bende hizmetler kısmında Windows Update yazmıyor lütfen yazdımcı olurmusunuz

hydra (3802) 3 yıl önce cevapladı

@salamoyunhd

Arama kısmına " Hizmetler " yazıp Hizmetler kısmını aç.