Windows 11 daha önce bağlanılan kablosuz ağ parolası nasıl görülür?

hakan (15424) 2 yıl önce sordu

Windows 11'de daha önce bağlanılan WiFi ( kablosuz ağ) şifresi nasıl görüntülenir?  Daha önce bağlanılan kablosuz ağların parolaları Windows 11'de nasıl görüntülenir?

Toplam 1 cevap

hakan (15424) 2 yıl önce cevapladı

Windows 11 işletim sisteminde daha önce bağlanılan wifi parolasını görmenin bir kaç yolu var. Bu yollardan en basiti komut satırından parolayı komut ile görme. Bu işlem programsız şekilde sadece cmde komutları ile yapılıyor.

Windows 11 dana önce bağlanılan kablosuz ağ parolası görme:

  1. Windows ve R tuşlarına basın. Çalıştır penceresi gelecektir.
  2. Çalıştır penceresine CMD yazın ve enter tuşuna basın.
  3. Daha sonra CMD ekranında şu komutu yazın ve enter tuşuna basın:
    netsh wlan show profiles
    bu komut kayıtlı, daha önceden bağlanılmış WiFi yani kablosuz ağları size listeleyecek. Sonuç şu şekilde olacak
    C:\Users\hakan>netsh wlan show profiles

    Profiles on interface Wi-Fi:

    Group policy profiles (read only)
    ---------------------------------
        <None>

    User profiles
        All User Profile     : Starbucks
        All User Profile     : uzmanimnet

  4. Şimdi diyelim ki uzmanimnet ağının parolasını görmek istiyoruz.  Komut satırına bu sefer şu komutu yazın

    netsh wlan show profile name=uzmanimnet key=clear

    Burada Profile  Name bölümüne siz hangi ağın şifresini görmek istiyorsanız onu yazın. Karşınıza şöyle bir ekran gelecek:

    Profile uzmanimnet on interface Wi-Fi:
    =======================================================================

    Applied: All User Profile

    Profile information
        Version                : 1
        Type                   : Wireless LAN
        Name                   : uzmanimnet
        Control options        :
            Connection mode    : Connect automatically
            Network broadcast  : Connect only if this network is broadcasting
            AutoSwitch         : Do not switch to other networks
            MAC Randomization  : Disabled

    Connectivity settings
        Number of SSIDs        : 1
        SSID name              : "uzmanimnet"
        Network type           : Infrastructure
        Radio type             : [ Any Radio Type ]
        Vendor extension          : Not present

    Security settings
        Authentication         : WPA2-Personal
        Cipher                 : CCMP
        Authentication         : WPA2-Personal
        Cipher                 : GCMP
        Security key           : Present
        Key Content            : HefkUl56%4

    Cost settings
        Cost                   : Unrestricted
        Congested              : No
        Approaching Data Limit : No
        Over Data Limit        : No
        Roaming                : No
        Cost Source            : Default

    Burada Key Content yazan değer bu ağın parolası / şifresidir.

Bu şekilde kayıtlı bir kablosuz ağın parolasını öğrenebilirsiniz.

alattin 2 yıl önce

video çektim :)