Windows 11 en iyi sürüm hangisi?

yenikodlar (1) 4 hafta önce sordu

merhabalar, Windows 11 sürümüne geçmek istiyorum. 11 işletim sisteminin en hızlı versiyonu hangisi ?

Toplam 1 cevap

alattin (17060) 4 hafta önce cevapladı

Windows 11 sürümleri arasında bir hız farkı yoktur. Windows 11 PRO, Windows 11 Home'dan daha hızlıdır anlamına gelmiyor. Sonundaki PRO seni yanıltmasın. Sürümlar arasında özellik, modül farkı var. Mesela Windows 11 Pro sürümünde BitLocker Sürücü Şifrelemesi özelliği vardır. Fakat Windows 11 Home sürümünde bu özellik yoktur. İnternette gezen, Oyun oynayan, ödev yapan bir kişi için Windows 11 Home uygundur.

Windows 11 Enterprise mesela ilave güvenlik özellikleri ve yönetim becerileri ile gelir. Daha çok işletmeler için gerekli özellikleri barındırır. Bir ev kullanıcısının Windows 11 Enterprise işletim sisteminine ihtiyacı yoktur.

Bazı Windows 11 sürümleriyse sadece lisanslama farkı barındırır, dolayısı ile farklı bir kiteleye daha uygun fiyatla sunulmak için ayrıştırılmıştır: Mesela Windows 11 Education

Sonuç olarak Windows 11 en iyi sürümü diye bir soru hatalı olur. Zira Windows 11 hız bakımından sürümlere ayrılmaz.