Windows 2012 saati yanlış gösteriyor sorunun çözümü nedir?

alattin (16999) 4 yıl önce sordu

Windows server 2012 region, time zone (UTC +03:00 Istanbul) gibi bilgiler doğru olmasına rağmen saati yanlış gösteriyor. Internet time üzerinden de güncelleme sırasında hata veriyor. Sorun ne olabilir?

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 4 yıl önce cevapladı

Windows server 2012 saat sorunu yaşıyorsanız basit bir bat dosyası sorunu çözmenize yardımcı olacaktır.  Bir bat dosyası oluşturun ve içine şu komutları ekleyin

w32tm /config /manualpeerlist:"0.pool.ntp.org 1.pool.ntp.org 2.pool.ntp.org",0x8 /syncfromflags:MANUAL
w32tm /config /update
net stop w32time
net start w32time
w32tm /resync /nowait

Bu komut manuel olarak zaman sunucularını yenileyecektir. Muhtemelen hatalı zaman sunucusu kullanıyorsunuz ve bu sebepten sunucuda saat yanlış görünüyor. Daha sonra bu bat dosyasını çalıştırın ve bir kaç dakika bekleyin.