Windows 7 Açılırken CMD açılıyor

byhacker (57) 9 yıl önce sordu

İşletim sistemim Windows 7. Zaten sorun burda değil. Bilgisayarı açar açmaz CMD de açılıyor ne yapmalıyım?

Toplam 4 cevap

cemkara (4215) 9 yıl önce cevapladı

 Windows 7 başlangıç programları kaldırma linkinde yazdığım gibi başlangıçta çalışan uygulamaları kaldırabilirsiniz.

Bu işlemden sonra kendiliğinden açılan CMD gibi bir uygulama varsa ortadan kalkacaktır.

byhacker 9 yıl önce

Teşekkürler Deneyeceğim...

dyildiz (183) 9 yıl önce cevapladı

Sorun ile ilgili olarak C:\Windows\System32 klasörü içerisinde CMD dosyasini bulup

sag tiklayarak Yönetici Olarak Çalistir seçenegi ile açtiktan sonra SFC /SCANNOW komutunu çalistiriniz.

 Islem tamamlaninca bilgisayarinizi yeniden baslatarak kontrol ediniz.

byhacker 9 yıl önce

Denedim olmadı ama yinede teşekkürler

osakawa (16) 9 yıl önce cevapladı

Arkadaşların yorumlarına ek olarak ve nickine bakarak, hack ile uğraştığından yola çıkarsam, kullandığın bazı hack programlarında trojan yüklü olabilir ve bu trojanlar/virüsler de CMD yani komut satırını başlatıyor olabilir, yani hacklemeye çalışırken hacklenmiş olabilirsin, arkadaşların dediklerini uyguladıktan sonra bilgisayarını Combofix yazılımı ile taratmanı öneririm, hatta imkanın var ise herhangi bir antivirüs firmasının Rescue diskini indir(örnek:Kspersky Rescue Disk) ve bunu bir CD ye yazdır, ardından BIOS tan CD den başlatma seçeneklerini ayarladıktan sonra bilgisayarı CD takılı iken başlat, Linuxun bir sürümü açılacaktır ve buradan bilgisayarını tarayabilirsin.

byhacker 9 yıl önce

Teşekkürler İsmimden Yola Çıkman Çok Yaratıcı :D

osakawa 9 yıl önce

Rica ederim, teşekkürler :)

cristianoronaldo (171) 9 yıl önce cevapladı

MSCONFİGİ AÇ CMD İLE İLGİLİ HERŞEYİ KALDIR BİLGİSAYARINI YENİDEN BAŞLAT