Windows 7 açılışta kalıyor

hbfirmware (3) 5 yıl önce sordu

Birkaç 3. parti uygulamayı revo installer pro ile sildikten sonra yeniden başlattım. Şimdi Windoıws 7 girişteki mavi ekranda kalıyor ekran hiçbir şey gelmemekte. Şifre vs istemiyor sürekli olduğu ekranı yeniliyor. Ne yapabilirim?

Toplam 3 cevap

hakan (15424) 5 yıl önce cevapladı

Bilgisayar açılırken F8 tuşuna bas - çek.  Windows Gelişmiş Ön yükleme seçenekleri gelecek. Buradan güvenli mod değil de "Bilinen son iyi yapılandırma" seçeneğini seç ve açmayı dene. Bu şekilde de açılmıyorsa o zaman Windows 7 yükleme diski gerekiyor.

Windows 7 kurulum CD veya USB belleği ile açılış yapmalısın. Daha sonra zaten kurtarma seçenekleri gelecek. Buradan şu adımları uygula:

  1. Dil, klavye seçiminden sonra Bu bilgisayarı onar seçeneğini seç.
  2. sistem kurtarma seçeneklerinde ileriyi tıkla.
  3. Önce Sistem geri yüklemeyi seç varsa oradan sistem geri yükleme yap. Sistem geri yükleme noktan yoksa aşağıdaki adımları uygula.
  4. Eğer sistem geri yükleme çalışmadıysa tekrardan bu ekrana gel ve Başlangıç onarmayı seç. Bu seçenek de işe yaramazsa aşağıdaki adıma geç.
  5. Sistem kurtarma seçeneklerinde Komut istemini seç
  6. Komut istemi penceresi açılacaktır.
  7. Komut isteminde şu komutları kullan:
    md c:\tmp
    copy c:\windows\system32\config\system c:\tmp\system.bak
    copy c:\windows\system32\config\software c:\tmp\software.bak
    copy c:\windows\system32\config\sam c:\tmp\sam.bak
    copy c:\windows\system32\config\security c:\tmp\security.bak
    copy c:\windows\system32\config\default c:\tmp\default.bak
    Bu her satırki komutu yaz ve enter tuşua bas. Yani md c:\TMP yazdın sonra enter tuşuna bas. Komutları el ile yazma buradan kopyala.
  8. Daha sonra şu komutları uygulama:
    delete c:\windows\system32\config\system
    delete c:\windows\system32\config\software
    delete c:\windows\system32\config\sam
    delete c:\windows\system32\config\security
    delete c:\windows\system32\config\default
  9. En son olarak da şu komutları uygula
    copy c:\windows\repair\system c:\windows\system32\config\system
    copy c:\windows\repair\software c:\windows\system32\config\software
    copy c:\windows\repair\sam c:\windows\system32\config\sam
    copy c:\windows\repair\security c:\windows\system32\config\security
    copy c:\windows\repair\default c:\windows\system32\config\default
  10. Bu komutlardan sonra exit yaz ve enter tuşuna bas.

Bu komutlar ile kayıt defteri dosyalarını önce yedekledik sonra da mevcut olanları sildik. En sonunda da repair klasöründen yeniden kopyaladık. Daha sonra bilgisayarı yeniden başlat.

Bu şekilde sorunun çözülmüş olmalı.

  1.

hbfirmware 5 yıl önce

bahsettiğiniz "Bilgisayar açılırken F8 tuşuna bas - çek. Windows Gelişmiş Ön yükleme seçenekleri gelecek. Buradan güvenli mod değil de "Bilinen son iyi yapılandırma" seçeneğini seç" önerinizi denedim ve sorunsuz açıldı teşekkürler

murat (12492) 5 yıl önce cevapladı

Sistem geri yüklemen açıksa Windows'u güvenli modda başlat ve sistem geri yükleme ile kaldırma yaptığın tarihten öncesine al. Büyük olasılıkla kayıt defterin hasar gördü. Bu şekilde, sistem geri yükleme ile sorundan kurtulabilirsin. Eğer sistem geri yüklemen açık değilse yaz buraya alternatif bir şeyler düşünelim.

hbfirmware 5 yıl önce

teşekkür ederim; Malesef güvenli mod ilede açılmıyor aynı tepki vermekte fakat içindeki gsm yazılımları ve baya önemli onlarca arşiv var silinmemesini isterim

ilkaybaki (236) 5 yıl önce cevapladı

Bu sorunları çöz, sonra tavsiyem windows 10 kur pc'ye, herkes windows 10'a geçti, bilmiyorum burada windows 7 kullanan var mı ama sana tavsiyem bence windows 10'a geç.

hbfirmware 5 yıl önce

bende öyle düşünüyorum şu iş bittikten sonra onerin için teşekkürler

ilkaybaki 5 yıl önce

Rica ederim. @hbfirmware