Windows 7 bilgisayarım bazı CD leri okumuyor. Ne yapmalıyım ?

mustafadinc06 (1) 8 yıl önce sordu

Bilgisayarım bazı CD ve DVD leri okumuyor fakat bazilarını da rahatça okuyo ve anında görüyo. Bunun sebebi nedir ? Okumadığı CD ve DVD  lerde yeni ve hiç çizik yok. Aynı okumadığı CD ve DVD yi başka bir bilgisayarda denediğimde anında açıyor.

Toplam 2 cevap

morthan (12) 8 yıl önce cevapladı

Drivlerlar ile ilgili bir problem olabilir. Driverlarınızı kontrol edebilirsiniz.

yusufbozar (348) 8 yıl önce cevapladı

DVD sürücünüz ömrünü tamamlamış olabilir. Ayrıca dvdler ve cdler de çizik olmasa da (siz göremesenizde) okuma problemi olabiliyor. Öncelikle anyreader programını denemenizi tavsiye ederim (çok önemli ise dvd lerinizi kurtrmanız).