Windows 7'de komut istemi yönetici olarak nasıl çalıştırılır?

hakan (15424) 9 yıl önce sordu

Windows 7 işletim sisteminde bazı komutlar yönetici yetkileri ile çalıştırılmalıdır.

Windows 7'de  komut istemi yönetici olarak nasıl çalıştırılır?

Windows 7'de komut satırı yönetici olarak çalıştırmak için ne yapmalıyım?

Toplam 1 cevap

hakan (15424) 9 yıl önce cevapladı

Windows 7'de komut istemi yönetici olarak nasıl çalıştırılır?

Windows 7'de komut istemini yönetici olarak çalıştırmak için şu adımları izleyin.

Windows 7 komut istemini yönetici olarak çalıştırma

  1. Windows 7 başlat butonuna tıklayın.
  2. Arama bölümüne cmd yazın.
  3. Arama sonucunda çıkan cmd dosyasını sağ tuşla tıklayın. (Programlar(1) yazan bölümün altında bulunan cmd ifadesi)
  4. Yönetici olarak çalıştırı seçin.

Bu işlemden sonra açılan komut istemi sayfası, CMD, Yönetici yetkileri ile işlem yapacaktır. Windows 7 'de yönetici izni isteyen komutları bu şekilde çalıştırabilirsiniz.