Windows 7 de Öğeye erişmek için gereken izniniz olmayabilir

yazarnebi (3) 10 yıl önce sordu

Merhaba,
Windows 7 işletim sistemi kullanıyorum.

Bir uygulama açtığım zaman "Öğeye erişmek için gereken izniniz olmayabilir" diye bir uyarı çıkıyor her zaman.

Bu sorunu nasıl çözebilirim acaba? Yardımcı olursanız çok makbule geçecek.
Şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar...

Toplam 3 cevap

hakan (15424) 10 yıl önce cevapladı

Windows 7'de Hata: Windows belirtilen aygıta, yola veya dosyaya erişemedi. Öğeye erişmek için gereken izniniz olmayabilir

şeklinde hata alıyorsanız bu hataya şunlardan birisi sebep olabilir:

  • Dosyaya veya dosyanın bulunduğu klasöre erişim izniniz olmayabilir.
  • Dosya veya kısayol bozuk olabilir.
  • Dosya Windows tarafından engelleniyor olabilir.
  • Virüsten koruma yazılımınızın dosyayı engelliyor olabilir.
  • Bilgisayarınızda virüs veya trojan var.

Neler yapabilirsiniz?

  1. Antivirüs yazılımınız varsa kapatın ve antivirüs yazılımı kapalıyken uygulamayı çalıştırmayı deneyin.
  2. Hatayı aldığınız uygulamanın ikonunu sağ tuşla tıklayın.
  3. Dosya konumumu aç seçin.
  4. Açılan penceredeki uygulama çalıştırılabilir dosyasını  sağ tıklatın ve sonra Özellikler'i tıklatın.
  5. Genel sekmesinde, kullanılabiliyorsa Engellemeyi Kaldır seçeneğini tıklatın.

Yukarıdakiler işe yaramaz ise, şunları deneyin:

  1. Norton Power Eraser ile bilgisayarınızı tarayın
    Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır? sonrasında Malware taraması yapın.
  2. MalwareBytes nedir? MalwareBytes nasıl kullanılır? Malwarebytes i buradan indirin

oozkan (1) 10 yıl önce cevapladı

Merhaba

Aşagıdaki linkte Antivirus programından veya Windows un kendi dosya izin ayarlarından kaynaklanabilecegi belirtilmiş.

http://support.microsoft.com/kb/2669244/tr  buradaki çözüm yollarını denermisiniz.

yazarnebi 10 yıl önce

mrb Özkan bey, sorunu halletim, öncelikle Norton Power Eraser ile bilgisayarımı tararttım dediğiniz gibi Sorun şundan kaynaklıymış: winamp'ın eski sürüm olmasından kaynaklıymış, yeni son sürümü indirip kurdum ve yapmak istediğim winamp dış görünümünü uyguladım sorunsuz ekledi. İyi çalışmalar...

hakan 10 yıl önce

Sorun hallolduysa, size yardımcı olan cevabı, sol taraftan cevap olarak işaretle'yi tıklayarak kapatabilirsiniz.

ayktsa (1) 9 yıl önce cevapladı

Arkadaşlar bu hata bendede vermişti

Çözüm

Açıcağım dosyayı masa üstüne kopyalayıp açmak oldu . Büyük ihtimal ile dosya url si uzun veya biçimsiz .