Windows 7 'de PC'yi kapattığımda açık olan programlar kapanmasın

lucas77 (199) 4 yıl önce sordu

Windows 7 de pc de programlar açık olsa bile dahi pc yi kapattığımda herşeyin sekmelerin programların geçen gün ki gibi tekrar nasıl bıraktıysam öyle açıla bilme özelliği varmı ?

-Teşekkür Ederim

Toplam 1 cevap

hakan (15424) 4 yıl önce cevapladı

Kapatmada öyle bir durum yok. Hibernate (Hazırda beklet) diye bir seçenek var. Bunu kullanmalısın. Hibernate seçeneği kapatma menüsünde görünüyor mu? Uyku modundan farklı bir moddur bu.

Eğer Windows 7 de hazırda beklet seçeneği yoksa şunu yap:

Çözüm 1 1: Komut ile hazırda bekletmeyi etkinleştirme:

  1. Cmd yani komut istemini yönetici olarak çalıştır. Windows 7'de CMD yönetici olarak nasıl çalıştırılır?
  2. Komut isteminde şu komutu kullan.
    powercfg.exe /hibernate on

    Bunu yaptığında Windows 7 kapat menüsüne artık Hazırda Beklet seçeneği gelecek. Kapatmak yerine bunu kullan.

Bu da senin için faydalı olacaktır: Hibernate (Hazırda beklet) ve Sleep (Uyku) arasında ne fark var?

Çözüm 2: Kayıt defteri üzerinden hazırda beklet etkinleştirme

  1. Windows ve R tuşlarına birlikte bas.
  2. Daha sonra açılan pencereye regedit yaz enter tuşuna bas.
  3. Kayıt defteri editöründe şu yolu izle
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Power

    Daha sonra şu adımları izle

  4.  Power seçiliyken sağ tarafta boş bie alanda sağ tuşla tıkla ve açılen menüden HibernateEnabled seçeneğini bul. Çift tıkla ve Değer verisini 1 yap.

  5. Bilgisayarı yeniden başlat.

lucas77 4 yıl önce

komutu yazdım ama hazırda bekleme özelliğini etkinleştirme veya devre dışı bırakma izniniz yoktur diye bir mesaj çıkıyor

hakan 4 yıl önce

@lucas77 bi yöntem daha ekleyeceğim onu dener misin?

lucas77 4 yıl önce

Tamam yaptım ama hibernate ye bastığımda pc otomatik olarak kendini yeniden başlatıyor

hakan 4 yıl önce

@lucas77 aygıt yöneticisine git. Klavye, Fare, Ağ kartını bul sırasıyla. Her birini tıkla ve Güç yönetimi sekmesine gel. Bu aygıt bilgisayarı başlatsın gibi bir seçenek varsa onların işaretini kaldır.