Windows 7 Driverini XP'ye Yüklemek Sorun Çıkartır mı?

oguzsasi1 (13) 8 yıl önce sordu

Windows XPye uyumlu bir driver bulamıyorum. Windows7 için buldum. Kursam sorun çıkar mı?

Toplam 4 cevap

ardahd (631) 8 yıl önce cevapladı

Merhaba, DriverUpdate veya DriverBooster programı ile otomatik ekran kartınızın driverini yükleyebilirsiniz.

oguzsasi1 (13) 8 yıl önce cevapladı

Olmuyor yanlış kimliği buluyor. İkinci PC'ye XP kuracağız artık.

ardahd 8 yıl önce

Bende windows7 kullanıyorum ekran kartımın windows 7 driverini kurduğumda hata veriyor fakat xp nin driverini kurdum sorunsuz çalışıyor deneyin olabilir.

kullanici36078 (1) 7 yıl önce cevapladı

Sa ben xp kullanıyorum win7 ekran kartı driverini yüklesem sorun olur mu

temmuz 7 yıl önce

Bazı sürücüler genel destekli olabiliyor. Mesela Windows 7 ve XP'ye, her iki işletim sisteminede uyumlu olabiliyor. Eğer sürücü bu türden ise, olur. Aksi takdirde Windows 7 sürücüsü ile Windows XP sürücüleri ayrı ayrıdır; birbirlerine uyum göstermez. Bunu anlamanın yolu, yükleyeceğin sürücü dosyasının özelliklerini web'de araştırıp öğrenmek veya deneme yanılma yoluyla test etmek.. Böyle yaptığında yükleme sırasında uyumlu değilse ya yüklerken "işletim sistemin ile uyumlu değil" mesajıyla yükleme olmaz ve iptal olur yada uyumsuz olarak yüklenir. Bunu zaten Aygıt Yöneticisinde sarı ünlemli sürücü olarak görerek kaldırır, eski sürücüye dönersin.

temmuz (12505) 7 yıl önce cevapladı

Bazı sürücüler genel destekli olabiliyor. Mesela Windows 7 ve XP'ye, her iki işletim sisteminede uyumlu olabiliyor. Eğer sürücü bu türden ise, olur. Aksi takdirde Windows 7 sürücüsü ile Windows XP sürücüleri ayrı ayrıdır; birbirlerine uyum göstermez. Bunu anlamanın yolu, yükleyeceğin sürücü dosyasının özelliklerini web'de araştırıp öğrenmek veya deneme yanılma yoluyla test etmek.. Böyle yaptığında yükleme sırasında uyumlu değilse ya yüklerken "işletim sistemin ile uyumlu değil" mesajıyla yükleme olmaz ve iptal olur yada uyumsuz olarak yüklenir. Bunu zaten Aygıt Yöneticisinde sarı ünlemli sürücü olarak görerek kaldırır, eski sürücüye dönersin.