Windows 7 formatlamada donma

emrearas (22) 3 yıl önce sordu

Bilgisayarımı windows 7 formatlamak istiyorum fakat windows is loading files ekranında donup kalıyor 24 satten fazla o sekilde beklettik bir ilerleme olmadi iso dosyalarini farklı kaynaklardan denedim yine aynı sorun araştırdım ramler arzali olabilir dediler yine denedim sonuç aynı çözümü veya sebebi nedir

Toplam 1 cevap

hydra (3802) 3 yıl önce cevapladı

RAM'ler arızalıysa soket değiştirmen fayda sağlamaz. HD Tune ile Bad Sector ve health testi yap.

Bellekleri Memtest86 ile Test et.

CMD'yi yönetici olarak açıp sfc/scannow yazıp enterla.

CMD'yi yönetici olarak açıp chkdsk yap.