Windows 7 Formattan Sonra Parlaklık Ayarı Yok ?

androidhacker (28) 6 yıl önce sordu

Driver pack çalışmıyor.Hata veriyor.Driver reviever kurdum ordan tüm sürücüleri kurdum gene olmadı.Driver booster da olmadı.Parlaklık yeri yok ve bilgisayara sağ tıklayıp yönet kısmından aygıtlardan mönitorü kaldırdım sonra donanım değişikliklerini tara dedim gene olmadı.

Yardımcı olabilecek biri var mı ?(Çok gözümü ağrıtıyor bu parlaklık)

Edit:Burda ünlem işareti var https://i.hizliresim.com/Qpkg23.jpg

Toplam 3 cevap

temmuz (12505) 6 yıl önce cevapladı

Sen sürücü yüklemelerinde normal yolu değil, istisnai yolları uygulamışsın. Donanım sürücülerinin yüklenmesinde esas olan bunun sürücülerin donanım yada PC üreticisinin/satıcısının resmi destek sayfalarından temin ederek yapılmasıdır. Driver update programlarına ise belki oldukça eski ve güncel sürücüleri olmayan bazı donanımlar için başvurabilir. Aksi halde bu bahsettiğin türden uyumsuzluklar ve problemler ortaya çıkabilir. Ve hatta bazı hallerde bu yoldan donanım sürücüsü yüklemeleri sistem çökmelerine dahi yol açabilmektedir.

Başta ekran kartı olmak üzere sistemin için gerekli tüm donanım sürücülerini üstte belirttiğim şekilde temin ederek sistemine yüklemelisin. Eğer bunu yapmakta zorlanırsan donanım marka modellerini ve işletim sistemini buraya yaz, biz buradan sana yardımcı olalım (Eğer markalı bir PC ise bu marka ile modelinini belirtirsende yeterli olur. Elbette işletim sisteminide..).

Edit:

Donanım sürücülerini alttaki linkten yüklersin, problemlerin düzelir. Kolay gelsin:

https://support.hp.com/tr-tr/drivers/selfservice/hp-pavilion-g6-1000-notebook-pc-series/5046257/model/5060004 (tıkla)

Ekran kartı sürücüleri:

androidhacker 6 yıl önce

https://i.hizliresim.com/o6Lz87.jpg

androidhacker 6 yıl önce

hp kullanıyorum

temmuz 6 yıl önce

İşletim sisteminin Windows 7 x64 olduğu anlaşılıyor. Ama "HP" marka bilgisi yeterli değil. Ya modeli?..

temmuz 6 yıl önce

Diğer mesajda @nvidiagtx tavsiyesini yapmış, "sürücüye geri dön" çözümü işe yarayabilir. Aygıt yöneticisinde düzgün çalışmayan sürücülerin özellikler penceresinden yapılırlar. Eğer sonradan yanlış ve hatalı güncellemeler yapıldıysa bu yoldan onlar iptal edilmiş olur @androidhacker

androidhacker 6 yıl önce

Sürücüye geri dön nasıl oluyor? Ve ünlem işareti de var görüntü bagdastiricisindan

androidhacker 6 yıl önce

Model Hp Pavilion g6 Notebook PC

temmuz 6 yıl önce

Mesajımın altına link ilave ettim. Sürücüleri oradan yüklersin @androidexpert

androidhacker 6 yıl önce

abi peki parlaklık için hangisini yükliyeceğim ?

temmuz 6 yıl önce

Mesajımın altına yeniden bak @androidhacker

androidhacker 6 yıl önce

çok saol abi :) indiriyorum inşallah olur

temmuz 6 yıl önce

Olur merak etme. Kolay gelsin @androidhacker

temmuz2004 (47) 6 yıl önce cevapladı
  1. Tüm driverlrinizi güncel tutun.
  2. Yeniden başlatmayı deneyın
  3. Guvenlı modda deneyın olmaz ise
  4. Cmd açılır sfc/scannow denır ve bu işlem beklenır ortalama 1-2 saatınızı alir.
  5. Eğer yine olmadıysa programlar arayıcıyla yapın.
  6. Sürümünüzü güncel tutun!
  7. Eğrr sistem özelliklerini z düşülse windows 10dan düşük bir sisteme geçin.
  8. Eğer 4gb veya üstünde ise Windows 10 yapın...

Dediğim gibi driverlrinizi güncel tutun

androidhacker 6 yıl önce

güvenli modda başlatsam ne fayda edicek ki sürücülerimin güncel olduğunu düşünüyorum ve win 7 kullanıyorum

androidhacker 6 yıl önce

https://i.hizliresim.com/o6Lz87.jpg sistemin bu

nvidiagtx (690) 6 yıl önce cevapladı

Merhabalar,

Sürücüye Geri dön dedinmi ?

Denetim masası > Aygıt Yöneticisi > Görüntü Bağdaştırıcıları > Ekran kartına sağ tık > Özellikler > Sürücü > Sürücüye geri dön

androidhacker 6 yıl önce

Sürücüye geri dön nasıl oluyor abi?

nvidiagtx 6 yıl önce

Dediğim yöntemi sırasıyla uygula