Windows 7 yazılarda bozulma sorunu

knnkndmr10 (1) 8 yıl önce sordu

Yazılara bakar mısınız bana mı bozuk geliyor yoksa ekranda mı sorun var? Bilgisayar servise gitti geldi ve böyle oldu.

İşletim sistemi: Windows 7

Toplam 1 cevap

brsozl (1961) 8 yıl önce cevapladı

Windows 7 yazılarda bozulma sorununu düzeltmek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsin.

Windows 7 yazılarda bozulma sorunu çözümü

  • Başlat ı aç.
  • Arama bölümüne cttune.exe yaz ve cttune.exe uygulamasını çalıştır.
  • Karşına ClearType Metin Ayarlayıcısı gelecektir. Son olarak ClearType'ı aç seçeneğini aktif et.

Tüm bu adımların sonucunda Windows 7 yazılarda bozulma sorunu büyük ihtimalle çözülecektir.