Windows 7 yükleme ekranında hiçbir sürücü bulunamadı sorunu

softwareman (1) 7 yıl önce sordu

Windows 7 yüklerken disk alanına geldiğimde hiçbir sürücü bulunamadı diyor bilgisayar açılmıyor format atmam lazım ama diskler gözükmüyor ne yapmam gerek

Toplam 2 cevap

candan (4301) 7 yıl önce cevapladı

@murat arkadaşımız çok güzel sorunu çözen cevabını değerlendirin konuya gidin

ismailsarp (6010) 7 yıl önce cevapladı

Bu sorunun çeşitli nedenleri olabiliyor.Kendi tecrübelerime göre yaşadığım birkaç seçeneği aktarmak isterim.

  • Öncelikle bir USB üzerinden kurulum yapmak istiyorsanız bu sorunu yaşayabilirsiniz.(Çünkü bazı bilgisayarlar USB'nizi kurulum ortamındayken tanıyamazlar)
  • Kurulum yapmak istediğinzi Windows 7 .iso dosyası orjinal değilse (kullanıcı müdahelesi ile .iso kalıbına güncelleme ve çeşitli program eklentileri yapılmış) ise bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz.
  • BIOS üzerinden Boot Mode seçeneği UEFI BIOS olarak aktif ise bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz.