Windows 7 yüklü bilgisayara Window 8 yüklersem formatlamış atılmış sayılır mı?

efeoztas06 (6) 6 yıl önce sordu

Şuanki sistemim windows 7. Eğer ki windows 8 yükleyip kurarsak aynı zamanda bilgisayar formatlanmış olur mu?

Toplam 3 cevap

candan (4301) 6 yıl önce cevapladı

Windows 7 önceki işletim sisteminiz windows 8 format dvd veya usb ile format atarsanız birde format aşamasında hardisk sayfasından C sürücüyü biçimlendirip silince tam bir format lanmış olursınız Csürücü yü silmeden üzerine format atmanız durumunda windows old klasörü oluşacaktır ve önceki işletim sistemine dön sekmesinden tekrar windows 8 e dönebilirsiniz

tavsiyem C sürücüyü silip format  gelsin temiz format olur atmanız kolay

omercik (9418) 6 yıl önce cevapladı

Sizin amacınız tam olarak nedir? Windows 7 olan bilgisayarınıza format atmak mı yoksa bilgisayarınıza Windows 8 kurmak mı?

murat (12492) 6 yıl önce cevapladı

Windows 8 kurulumu sırasında size seçenekler sunulur. Bu seçenekleri kullanarak kurulum sırasında format atabilirsin.  Eğer kurulum sırasında "Yükseltme" seçersen format atılmaz.  Windows yükseltme işlemi gerçekleşir.

Eğer maksadın temiz kurulum yapmaksa, Windows 8 kurulum medyası ile bilgisayarı aç (USB veya DVD ile). Daha sonra kurulumda "Windows'u nereye yüklemek istiyorsunuz" ekranında Birincil bölümü seçerek "Biçimlendir" i seçtiğinde format atılmış olacaktır.