Windows 8.1 Chrome yazılar net değil sorunu

hakan (15424) 10 yıl önce sordu

Windows 8.1 yükledikten sonra Google Chrome internet tarayıcısında yazılar bulanık, yazılar net değil.

Windows 8.1 yükledikten sonra oluşan Google Chrome yazı problemi daha dogrusu Windows 8.1 Google Chrome font problemini nasıl çözerim?

Toplam 1 cevap

hakan (15424) 10 yıl önce cevapladı

Windows 8.1  Google Chrome yazı, font net değil problemi çözümü için:

  1. Google Chrome kısayolunu sağ tuşla tıklayın ve Özellikleri (Properties) seçin
  2. Uyumluluk (Compability) sekmesini tıklayın.
  3. Yüksek DPI ayarlarında ekran ölçeklendirmeyi devre dışı bırak  ( Display scaling on high DPI)işaretini kaldırın.

yukarıdaki işlemden sonra Windows 8.1  Google Chrome yazıfont net değil problemi çözülmüş olmalıdır.