windows 8.1 Enterprise kurulu makinada sınırlı kullanıcıyı nasıl admin yapabilirim.

aabec (1) 7 yıl önce sordu

sisteme bağlı windows8.1 kurulu makinam standart kullanıcı özeliklerine sahip,sistem yöneticisi admin şifresini vermediği için yetkilerimi admin yapamıyorum bunun linux üzerinden yapılabildiğini duydum.Nasıl yapıldığını bilmiyorum.

Çok Teşekkür ederim.

Toplam 2 cevap

candan (4301) 7 yıl önce cevapladı

bilgisayarınızda admin aktif etmek için başlat / cmd / sağtıklatın yönetici olarak açın bu komutu yapıştırın  ve entara basın yeniden başlatın    net user administrator /active:yes

hakan (15424) 7 yıl önce cevapladı

Bilgisayarı DVD veya USB ile açıp Administrator şifresini sıfırlayabilirsiniz. Windows 8 Administrator şifresi nasıl kırılır?

Bunun dışında eğer (DVD /USB kullanamıyorsanız) sınırlı kullanıcı ile kendinize Admin yetkisi veremezsiniz.

Böyle bir şey olsa herkes kendini admin yapar, şirketler bayram yerine döner :)

candan 7 yıl önce

@hakan bey benim tarfimde bir eksiklik varmı arkadaşın işini görürr diye paylaştım ama

hakan 7 yıl önce

Kısıtlı kullanıcı ile bunu yapamaz @candan cmd'yi yönetici olarak çalıştıramaz mesela

candan 7 yıl önce

hımm tamm teşekür en azından öğrenmiş oldum

hakan 7 yıl önce

hepimiz her gün yeni şeyler öğreniyoruz @candan :)