Windows 8 aşırı ram yiyor

burak6871 (1) 7 yıl önce sordu

Bilgisayarımı ilk aldığımda win8 vardı 3 sene kadar kullandım bir süre kendi kendine ram yemeye başladı benim haberim yokken babam bilgisayarı götürmüş xp attımlarş ben de doğru dürüst bir şey desteklemiyor diye gittim win8 tekrardan ve yükler yüklemez aynı sorunla karşılaştım şuan bir sorun yok ama tekrar olma ihtimaline karşı bilgi almak istiyoruym http://i.hizliresim.com/by2V5m.png buda resmidir

Toplam 4 cevap

ataberkthepro (99) 7 yıl önce cevapladı

8 stabil değil 8.1 yüklet oda olmazsa 10 yada 7 yükletebilirsin.

Benim önerim 7.

burak6871 7 yıl önce

direk 8.1 geçsem dosyalarım siliniyomuydu

temmuz 7 yıl önce

Silinmez.

temmuz 7 yıl önce

Ama format atmayacaksın. Format atarsan sabit diskinin C: bölümündeki tüm veriler silinir. Ama Windows Mağazadan yükseltme yaparak 8.1'e geçersen, hiçbir dosyanı ve yüklü programlarını (oyunlarını vs) kaybetmezsin.

ataberkthepro 7 yıl önce

en sağlamı 8.1 geç

blackheaven (728) 7 yıl önce cevapladı

Yüklediğiniz windows 8 legal sürümmüdür illegalmidir ? Aktifleştirme yaptınızmı ? . Format atıldıktan sonra bilgisayarınızın kendine gelmesi biraz zaman alabilir. bu zamanı kısaltmak için disk birleştirme yapabilirsiniz . Biraz zaman geçtikten sonra halen sorun devam ediyorsa yüklediğiniz işletim sisteminde bir sorun vardır . Temiz kurulum yapmaya özen gösterin .

burak6871 7 yıl önce

windows orjinaldir ve biraz daha araştırıp sorunu buldum bir süre sonra windows imajının bozulmasından dolayı böyle oluyormuş dediğim gibi şuanlık bir sıkıntım yok yanıtınız için teşekkürler

burak6871 7 yıl önce

ahhh ustam tam bunu yazdım yine yapmaya başladı hallettim sanıyordum :(

burak6871 7 yıl önce

http://i.hizliresim.com/0yLV8L.png resmi bile zor yükledim

yasirkaraca (11) 7 yıl önce cevapladı

Cpu fan eğer temiz değilse aşırı ısınmaya neden olur ise anakart donanımların hepsini en düzeyde kullanır ki sen performanstan düşme diye sana önerim birde 64 bit kur dene

burak6871 7 yıl önce

biraz daha araştırıp sorunu buldum yanıtınız için teşekkürler ve 64 bit kullanıyorum :)

whitemacchiato (25) 7 yıl önce cevapladı

ben win10 kullanıyorum ve ister istemez win8 den sonra işletim sistemleri fazla ram kullanmaya başladı. ben de üşenmesem win7 kurardım. %90 bellek kullanımı cok fazla gerçekten resime göre. bilgisayarında kaç ram var?

burak6871 7 yıl önce

2 gb ve şöyle bir şey buldum ilk kurulum sonrası önemli güncelleştirme için bir şey yapmadığın halde sistem kullanıyormuş yani bu sorun 1 kaç saat içinde otomatik geçiyor ayrıca yanıtınız için teşekkürler