Windows 8 bilgisayara antivirüs programı gerekli mi?

xazxaz10 (55) 7 yıl önce sordu

Merhaba arkdaşlar winodows 8 kurdum kendi antivirüs programı varmış başka bir antivirüs programı kurmaya gerek varmı ?

Toplam 3 cevap

candan (4301) 7 yıl önce cevapladı

windows kendi antivürüs programı var defender ayrıca malware programı gerekli

Malwarebytes istenmeyen malware ve virüsler için burdan ndirin

xazxaz10 7 yıl önce

sistemi mi yormaması için kurmak istemiyorum hocam

candan 7 yıl önce

bizden önermek karar sizin elbette

hakan (15424) 7 yıl önce cevapladı

Windows Defender Windows üzerinde bulunuyor. Fakat Windows Defender o kadar başarılı bir program değil.

Bilinen virüsleri engelleyebiliyor ama özellikle son dönemde ortaya çıkan Fidye virüslerine karşı etkili değil. Yine reklam yazılımı engellemekte de başarılı değil.

xazxaz10 7 yıl önce

sistemim pek iyi değil zaten steam de takılıyorum başka yerlerde de dikkatli oluyorum

hakan 7 yıl önce

@xazxaz10 o zaman Windows Defender sana yeter. Sorun olursa en fazla formatlarsın. Benim önerim bilgisayarda önemli verileri olanlar için

ismailsarp (6010) 7 yıl önce cevapladı

Avast ücretsiz sürümü Windows Defender den daha başarılı işler yapacaktır bana kalırsa.Buradaki linte tıklayarak ücretsiz(Free) avast ürününü indirebilirsiniz.