Windows 8'de bilgisayar açıldığında Başlangıç yerine doğrudan masaüstü nasıl gelir?

hakan (15424) 10 yıl önce sordu

Windows 8 işletim sistemi açıldığında ilk karşıza Başlangıç ekranı gelir. Çoğu zaman Başlangıç ekranından masaüstüne geçmek gerekir.

Windows 8 'de bilgisayar açıldığında Başlangıç yerine doğrudan masaüstü nasıl açılır?

Toplam 1 cevap

hakan (15424) 10 yıl önce cevapladı

Windows 8 yüklü bir  bilgisayarda ilk açıldığında Başlangıç yerine doğrudan masaüstü gelmesi için şu işlemleri yapmalısınız.

  1. Windows 8 masaüstü ekranına geçin.
  2. Görev çubuğu üzerinde sağ tuşla tıklayın ve özellikleri seçin.
  3. Açılan pencerede Gezinti sekmesini tıklayın.
  4. Oturum açtığımda veya bir ekrandaki tüm uygulamaları  kapattığımda Başlangıç yerine masaüstüne git. seçeneğini işaretleyin.
  5. Bilgisayarı yeniden başlattığınızda Windows 8 artık doğrudan masaüstü ile açılacaktır.