Windows 8'de disk taraması chkdsk nasıl yapılır?

hakan (15424) 10 yıl önce sordu

NTFS dosya sisteminde oluşan hataları onarmak için Windows 8 içerisinde chkdsk komutu oldukça kullanışlı bir komuttur. Windows 8'de disk taraması chkdsk nasıl yapılır? aşağıda anlatılmıştır.

Toplam 2 cevap

hakan (15424) 10 yıl önce cevapladı

 Windows 8'de disk taraması yapmak işin şu aşamaları izleyin:

  1. Windows 8'e yönetici olarak giriş yapın.
  2. Start / Başlangıç ekranından Masaüstüne geçin Bilgisayarımdan Yerel Disk C:  ve sonrasında C:\Windows\System32 yolunu izleyin.

  3.  CMD.EXE yi bulun  masaüstüne sürükleyin bırakın ve kısayol oluşturun daha sonra kısayolu sağ tuşla tıkayın. Yönetici olarak çalıştırı seçin.

  4. User Account Control (UAC) uyarı verdiğinde Evet / Yes tıklayarak yönetici olarak çalıştırın.

  5. CHKDSK C: /R  yazın ve enter tuşuna basın. C: taramak istediğiniz sürücüyü tanımlamaktadır.

Yukarıdaki işlemlerden sonra Windows 8 sabitdiskinizi hatalara karşı tarayacaktır.

wacxao (1) 8 yıl önce cevapladı

CHKDSK C: /R  yazın demişsiniz ama resimde /F yazıyor ?