Windows 8'de donatılar ve uygulamalar nerede?

hakan (15424) 10 yıl önce sordu

Windows 8'de Donatılar ve Uygulamalar nerede?

Ekran alıntı aracı, Not defteri, Hesap makinası, Karakter Eşlem, OyunlarPaint Windows 8'de nerede?

Toplam 1 cevap

hakan (15424) 10 yıl önce cevapladı

Windows 8'e yeni geçiş yapanların en çok yaşadığı sıkıntı Donatılar ve uygulamalarının yerini bulamamaları.

Windows 8 bu güne kadar alışılmış Windows işletimlerinden farklı bir arayüze sahip bu sebepten alışması ve alıştığımız uygulamaları bulması bir hayli zahmetli.

Windows 8'de donatılara ulaşmak için başlangıç ekranında  Masaüstü simgesinin altındaki aşağı ok işaretini tıklamalısınız.

Yukarıdaki resimde sarı çerceve içerisindeki Aşağı ok işareti ile Windows 8 içerisindeki Donatılara ve diğer programlara ulaşabilirsiniz.Ekran alıntı aracıNot defteri, Hesap makinasıKarakter EşlemOyunlarPaint gibi alıştığımız Windows uygulamalarına erişebilirsiniz.