Windows 8 Fn tuşlarını kapatma

erdekli01 (1) 9 yıl önce sordu

Merhaba benim laptopumda Windows 8.1 yüklü.Oyun oynarken f tuşlarını kullanıyorum ama ses kısma - ses yükseltme falan oluyo yani fn tuşlarını nasıl kapatabilirim ?

hakan 9 yıl önce

Bilgisayar marka ve modeliniz nedir?

Toplam 3 cevap

ogzkzu (286) 9 yıl önce cevapladı

Bios Ekranında Configuration ekranında Hotkey Switch 'i Disable yapman yeterli olacaktır.

- Bios Ekranına giribilmek için;

  1.  Windows tuşuna basın ve  C 'ye basın..

  2. Ayarları'ı tıklatın.

  3. Change PC Settings 'i (PC Ayarlarını değiştir) tıklatın.

  4. PC Settings'te (PC Ayarları) General'ı (Genel) seçin.

  5. Advanced startup (Gelişmiş başlangıç) kısmında Restart now'ı (Şimdi yeniden başlat) tıklatın. Sistem yeniden başlatılacak ve Windows 8 önyükleme menüsünü gösterecektir.

  6. Önyükleme menüsünde Troubleshoot'u (Sorun giderme) seçin.

  7. Troubleshoot (Sorun giderme) menüsünde Advanced options'ı (Gelişmiş seçenekler) seçin.

  8. Advanced options (Gelişmiş seçenekler) menüsünde UEFI Firmware Settings'i (UEFI Donanım Yazılımı Ayarları) seçin.

  9. Sistemi yeniden başlatmak ve UEFI (BIOS)'a girmek için Restart'ı (Yeniden Başlat) tıklatın.

erdekli01 (1) 9 yıl önce cevapladı

Tekrar merhaba , dediklerinizi yaptım ama böyle bir ekran var burada nasıl fn tuşlarını kapatıcam ?

ogzkzu 9 yıl önce

Bilgisyarının modelini söyleyebilirsen kontrol edelim belki bios güncel olmayabilir.