Windows 8 metro arayüzünü nasıl kaldırabilirim

gorele28 (387) 5 yıl önce sordu

başlat menüsü uygulamaları hariç  Windows 8 metro arayüzünü nasıl kaldırabilirim bu ekran bilgisayarı her açışta karşıma geliyor ben direkt masaüstü gelsin istiyorum işletim sistemim Windows 8 dir Windows 8.1 değil

Toplam 1 cevap

ybaskin34 (1440) 5 yıl önce cevapladı

Senin bu problemle ilgili güzel bi çözüm buldum..Aşağıda yazdığım adımları uygularsan " Metro Arayüzü Kalkacaktır "

 Görev Çubuğu'na sağ tıklayın ardından Özellikler'e tıklayın.
 Gelen pencerede Gezinti sekmesini açın ; orada bulunan " Oturum Açtığımda....Masaüstüne Git "gibi bir seçeneğin yanındakiişaretini kaldırın ve ardından " Uygula "  butonuna tıklayarak işlemi bitirin.

Edit 2 :

Ek olarak bu yöntemleri dene..

 + R tuşuna basarak  Çalıştır penceresini aç.

bölümüne " regedit " yazarak " Kayıt Defterine " ulaş.

HKEY_LOCAL_MACHINE > Microsoft  > Windows > CurrentVersion > Explorer adımlarını izle ve RPenabled‘i bulup 1 yazan değeri 0 olarak değiştir ve kaydet ; bu işlemden sonra bilgisayarı yeniden başlat.

" Metro Killer " adlı programı indirip pasif duruma alabilirsin.

Microsoft Mağazasından " starw8 " adlı uygulamayı indirerek metro arayüzünü değiştirebilirsin.( kaldırabilirsin )

ybaskin34 5 yıl önce

@gorele28 sen bu ayarı dene ; eğer işe yaramazsa başka yollar deneriz..😉

gorele28 5 yıl önce

bilgisayarımın işletim sistemim Windows 8 dir Windows 8.1 değil diye belirtmiştim senin göstermiş olduğun sorunun cevabı Windows 8.1 den @ybaskin34 cevabın için teşekkür ederim

ybaskin34 5 yıl önce

@gorele28 peki ayarlar - kişileştirme - başlangıç - başlangıcı tam ekran kullan gibi bi seçenek var mı ? ( varsa onu kapat )

ybaskin34 5 yıl önce

@gorele28 ek olarak yoruma Edit 2 olarak çözüm ekledim onlarıda bi dene..

gorele28 5 yıl önce

yok regeditte bahsettiğin yer yok @ybaskin34 metro killeride denedim sonuç aynı

ybaskin34 5 yıl önce

@gorele28 hallahallah. regeditle çözülmesi lazımdı.. peki starw8 uygulamsınını denedin mi ?