Windows 8 siyah ekran sorunu

hakan (15424) 10 yıl önce sordu

Windows 8 X64 yüklemeye çalışırken yükleme aşamasında bir yerlerde siyah ekran veriyor.

Defalarca denememe rağmen, Format ve tekrar kurulum, bir sonuç elde edemedim. Casper dizüstü bilgisayar kullanıyorum.

Toplam 1 cevap

hakan (15424) 10 yıl önce cevapladı

Sorun Casper bilgisayarın Bios güncellemesi gerektirmesinden kaynaklanıyordu.
Windows 7'den Windows 8'e geçiş yaparken sorunla karşılaştım.  Windows 7 yüklü durumdayken http://www.casper.com.tr/yazilim-ve-surucu-arama adresinden Casper Bios güncellemesini indirdim.

Bios güncellemesinden sonra sorun kalmadı.