Windows 8 / Windows 7 lisansımı başka bir bilgisayara aktarabilir miyim?

hakan (15424) 10 yıl önce sordu

Windows 8 / Windows 7 lisansı satın aldınız ve yüklediniz. Daha sonra bilgisayarınızın eskidiğini düşündünüz ve yeni bir bilgisayar aldınız. Windows 8Windows 7 eski bilgisayarda aktif etmiştiniz.

Peki yeni aldığınız bilgisayarda eski bilgisayarınıza kurduğunuz ve aktif ettiğiniz Windows 8Windows 7 lisansınızı yeni bilgisayarınıza aktarmanız, yeni bilgisayarınızda bu lisansı kullanmanız mümkün mü?

Toplam 1 cevap

hakan (15424) 10 yıl önce cevapladı

Legal olarak bir Windows 7 veya Windows 8 lisansı satın aldıysanız ve bunu eski bilgisayarınızda aktif ettiyseniz yeni bir bilgisayar aldığınızda bu Windows 7 veya Windows 8 lisansını kullanmanız mümkündür.

Eğer lisans satın aldığınız bilgisayar ile birlikte verilen lisans ise bunu yeni bir bilgisayara taşırken sorun çıkacaktır.

Yeni bilgisayarınıza Windows 7 / Windows 8 kurulumu yaptıktan sonra Microsoft Ürün etkinleştirme telefon hattı  0 800 211 39 39 nolu telefonu arayarak yeni bir aktivasyon kodu alabilirsiniz.