Windows 8 yüklü tablette administrator şifresi nasıl resetlenir?

thedark06 (1) 10 yıl önce sordu

Merhabalar ben windows 8 tablet kullanıyorum ama 2 kullanıcım var administratorun şifresını unuttum diğeri ile de hic bir şey yapamıyorum çünkü Yönetici değil ve yetkisi yok.

Windows 8 yüklü tablette Administrator şifresini  nasıl bulabilirim veya sıfırlayabilirim?

Windows 8 yüklü tabletim Windows 8 Acer W-510

hakan 10 yıl önce

marka ve model nedir?

thedark06 10 yıl önce

acer w-510

Toplam 2 cevap

hakan (15424) 10 yıl önce cevapladı

Acer w-510 Tablet konusunda bilgi sahibi değilim fakat internette araştırıp bulduğum kadarı ile yardımcı olmaya çalışayım.

  1. Bir bilgisayarda Windows 8 Administrator şifresi nasıl kırılır? linkinde anlatılan yazılımı indirin ve bunu USB bir belleğe yazdırın. (linkte CD/DVD anlatılıyor, ISO dosyasını USB belleğe yazdıracaksınız).
  2. Acer w-510  açma tuşuna 4-5 sn basılı tutun ve kapatın.
  3. Ses kısma düğmesine basılı tutun ve tablet açma tuşuna basın.
  4. Tables BIOS 'a girecektir.
  5. Secure boot seçeneğini disable yapın.
  6. Açılış önceliğini USB-CD / HDD olarak ayarlayın.
  7. Hazırladığınız içinde Active Password Changer olan USB Belleği Acer w-510 Tablete bağlayın.
  8. Ayarları kaydedin ve tableti yeniden başlatın.

Bundan sonraki aşamalar

http://uzmanim.net/soru/Windows-8-Administrator-sifresi-nasil-kirilir/632 linkinde anlatıldığı gibi yapılmalı.

thedark06 10 yıl önce

Bu işlemin sonunda ekranın altında mavi renkle Windows 8 şifresinin sıfırlandığını belirten bir yazı gelecektir. CTRL + ALT + DEL kombinasyonları ile sistemi yeniden başlatın ve CD’yi çıkarın. Windows 8 açılışta artık şifre sormayacaktır. Denilmiş Bir Sorum Olacak Peki İçindeki Dosyalar Sıfırlanırmı Veya Tablette Şifre Hariç Bir Değişiklik Olurmu Teşekkürler

hakan 10 yıl önce

Herhangi bir dosya silinmesi söz konusu olmaz sadece parola sıfırlanacaktır.

saka (1) 8 yıl önce cevapladı

Youtube linkinde ingilizce olarak anlatılmış zamanım olmadıgı için türkçe anlatım yapamadım denenmiş ve sorunum çözülmüştür

https://www.youtube.com/watch?v=j7yQgxUfFyU