Windows açılırken ekran gelmiyor, ne yapmalıyım?

kullanici47885 (1) 2 yıl önce sordu

Merhaba, Win 10 kullaniyorum. PC acilirken nadir de olsa bazi zamanlar acilma ekrani donuyor (windowsun hosgeldin yazisinin ekraninda o yazi gelmiyor sedece arkaplan resmi geliyor.) Bunun sebebi nedir? Aklimda iki ihtimal var;

Birincisi, laptopu uzun sure sarzda birakmam.
İkincisi, kullanimi bitirdikten sonra 1 -2 saat boyunca kendisi uyku modunda kalmasi.

Bu sorunun bunlarla ilgisi var midir? Sorunu nasil giderebilirim?

tempest 2 yıl önce

Bana kalırsa format at derim :d

Toplam 1 cevap

darkcrak (5170) 2 yıl önce cevapladı

Merhaba, bilgisayarınıza format atmanıza gerek yok yapmanız gereken sadece bilgisayarınızın uyku modunu devre dışı bırakmak ve ardından disk düzeltmesi yapmak yani diskinizde zarar görmüş olan uygulamaları düzeltmek.

Bilgisayarınızın diskini onardıktan sonra bilgisayarınızda temiz ön yükleme yapın.

kullanici47885 2 yıl önce

Cozumunuzu deneyecegim. Buna bir virusun sebep ol a ihtimali var midir? Veya bu durum ilerde tehlike olusturur mu?

darkcrak 2 yıl önce

Elbette virüste bulaşmış olabilir yani bilgisyarınızı malwarebytes ile taramanızı öneriyorum.

kullanici47885 2 yıl önce

Merhaba. Bu sorunun sebebinin ekran karti driverinin kurulmamis olmasi olabilir mi? @darkcrak