Windows Bu Diske Yüklenemez (seçilen disk GPT biçiminde) Hatası

alperkorkut (1) 9 yıl önce sordu

bilgisayara format atarken bu uyarıyla karşılaştım. c diskini sildim d diskindeki verilerin silinmesini istemediğim için onu silmedim. önceden bilgisayarımda windows 8 vardı. şimdi ise windows 7 ve 8.1'de ayrı ayrı denedim ama ikisinde de aynı hatayı aldım. yardımınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

Toplam 1 cevap

yusufbozar (348) 9 yıl önce cevapladı

Bütün diski biçimleştirmen gerekiyor.Muhtemelen D sürücüsünde windows 8 recovery dosyası vardır.Olmamasıda önemli değil.Windows 8 farklı bir disk yapısı kullanıyor. Bu da GPT disk olarak geçiyor. Yani kısacası hard diskini biçimlendirmen gerekiyor.Windows 8 den 8.1 e yükseltme yapabilirsin.DİSKİ SİL....

alperkorkut 9 yıl önce

su an windows yüklü değil buna ragmen d diskini tamamen silmeden diskteki verileri kurtarmanın bir yolu var mı ?

yusufbozar 9 yıl önce

Herhalde C sürücüsünü kurtarmayı söylemiyorsun. D sürücüsünü kurtarman için verilerini harici bir diske taşımalısın. Yüksek boyutlarda verin yoksa verilerini bulutlara da yükleyebilirsin.

yusufbozar 9 yıl önce

Herhalde C sürücüsünü kurtarmayı söylemiyorsun. D sürücüsünü kurtarman için verilerini harici bir diske taşımalısın. Yüksek boyutlarda verin yoksa verilerini bulutlara da yükleyebilirsin.