Windows Defender "Beklenmeyen hata. Üzgünüz,bir sorunla karşılaştık." sorunu ile karşılaşıyorum. Sorunun çözümü nedir?

ilkaybaki (236) 3 yıl önce sordu

Merhaba, benim Windows Defender simgenin üzerinde çarpı işareti var, üstüne basıyorum "şimdi yeniden başlat" diyorum aşağıdaki hatayı veriyor.

Toplam 2 cevap

darkcrak (5170) 3 yıl önce cevapladı

Bu sorunu çözebilmek için benim bildiğim bir çözüm yöntemi var.

Çözüm:

  1. Regedit'i aç.
  2. Regedit'de şu konumu takip et.
    • HKEY_LOCAL_MACHINE > SOFTWARE > Policies > Microsoft > Windows defender
  3. Bu konumu takip ettikten sonra Windows defender'e bir kere tıkla ve sağ tarafta gelen seçeneklerden DisableAntiSpyware'e sağ tıkla ve Değiştir'e tıkla.
  4. Değiştir'e tıkladıktan sonra "1" değerini "0" 'a çevir ve Tamam'a tıkla ve kapat.
  5. Bu işlemleri yaptıktan sonra Windows defender'i aç ve Şimdi yeniden başlat'a tıkla.
ilkaybaki (236) 3 yıl önce cevapladı

Dediğine baktım da burada DisableAntiSpyware yok, Varsayılana sağ  tık değiştir deyince değer yeri boş yani 1 yazması gerek ama 1 yazmıyor.

darkcrak 3 yıl önce

DisableAntiSpyware ekle yani o bölmede boş yere sağ tıkla ve yeni ardından DWord (32) ekle ve onun ismini DisableAntiSpyware yap sonra değeride 0

ilkaybaki 3 yıl önce

@darkcrak https://i.resmim.net/1OS2.png yaptım sonra?

darkcrak 3 yıl önce

Tamam'a tıkla ve dediğim gibi windows defender'e geç ve Şimdi yeniden başlat'a tıkla

ilkaybaki 3 yıl önce

Sorun halen devam ediyor

darkcrak 3 yıl önce

Temiz ön yükleme yap ve bilgisayarını yeniden başlat @ilkaybaki