Windows Defender sürekli virüs ve tehdit koruması uyarısı çıkıyor

hcy043 (7) 6 yıl önce sordu

windows defender sürekli olarak virüs tehdit koruması uyarısı diye uyarı çıkarıyor sağ altta bunu nasıl kapatabilirim tarama yapıp tehditleri temizledim ama düzelmedi bunu nasıl düzeltebilirim

Toplam 3 cevap

nvidiagtx (690) 6 yıl önce cevapladı

Windows Defender'i aç virüs ve tehdit koruması de  virüs ve tehdit koruması ayarlarına tıkla ordan gerekli işlemleri yapabilirsin

temmuz (12505) 6 yıl önce cevapladı

Defender "gerçek zamanlı koruma" fonksiyonu kapalı halde herhalde ve bu ikazı o sebeple alıyor olmalısın. Eğer öyleyse bu fonksiyonu Defender ayarlarından açık ve aktif hale getirmelisin. Bunu yaptığında artık Defender seni ikaz etmez, gerçek zamanlı korumayı başlatır.

pinhan (142) 6 yıl önce cevapladı

Tehdit oluşturan dosyaya izin verebilirsin. Bu işlem Defender'in o dosyayı güvenilir dosya olarak görmesini sağlar ve seni rahatsız etmez.